Wojciech Dąbrowski to ekspert w obszarze zarządzania, posiadający wieloletnie doświadczenie w branży energetycznej. Dotychczas pracował m.in. w administracji samorządowej, rządowej, ale również jako doradca inwestycyjny i prawny.
Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie uzyskał tytuł magistra nauk prawnych. Ukończył również studia podyplomowe na Politechnice Warszawskiej na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa w zakresie Eksploatacji Elektrowni i Elektrociepłowni parowych, gazowych i parowo-gazowych oraz w Akademii Leona Koźmińskiego i na Uniwersytecie Warszawskim na Wydziale Zarządzania – Zarządzanie w Administracji Publicznej.
Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy na stanowiskach kierowniczych i zarządczych w administracji rządowej i samorządowej. W latach 2011 – 2016 pełnił funkcję wiceprezesa zarządu Zakładu Energetyki Cieplnej w Wołominie Sp. z o.o., następnie od stycznia 2016 roku funkcję prezesa zarządu PGNiG Termika S.A. Od listopada 2017 r. do lutego 2020 r. pełnił funkcję prezesa zarządu PGE Energia Ciepła S.A., spółki wchodzącej w skład Grupy Kapitałowej PGE.
– Gratulujemy Prezesowi Wojciechowi Dąbrowskiemu nominacji na szefa Polskiej Grupy Energetycznej To bardzo dobry sygnał dla całej branży, w szczególności dla sektora ciepłowniczego – podkreśla dr inż. Janusz Ryk, dyrektor PTEZ – Życzymy powodzenia w działaniach na rzecz rozwoju polskiej energetyki i ciepłownictwa oraz sukcesów w kierowaniu czołowym polskim koncernem energetycznym.
W ostatniej rozmowie opublikowanej na stronie www.ptez.pl prezes Dąbrowski podkreślił, że „sytuacja na rynku ciepłowniczym jest bardzo dynamiczna. Aktywnie włączamy się w wyznaczenie kierunków rozwoju energetyki i ciepłownictwa. Jesteśmy w okresie głębokiej transformacji. Kierunki dla ciepłownictwa są jasne, czyli zmiana miksu paliwowego. Węgiel nie będzie naszym podstawowym paliwem. W najbliższych latach, w trakcie okresu przejściowego, będziemy korzystali z paliwa gazowego. Jest to związane ze zmianami legislacyjnymi i oczekiwaniami rynkowymi oraz społecznymi, które wyraźnie formułowane były w 2019 r. w ogólnokrajowej i globalnej debacie publicznej (…)”.